Maaş Hesaplama ve Puantaj ile PDKS

Bu sistemle etkili puantaj hesabı yapmanız, giriş ve çıkış hareketlerini sağlıklı bir şekilde kontrol etmeniz oldukça kolaylaşmakta. Böylelikle işveren tarafında parmak izi, yüz tanıma,avuç içi terminalleri gibi cihazların kullanımıyla  takip edilen bir şirketin kar oranı oldukça yüksek olmaktadır.

Çalışma şekli gayet basit olan sistemi kısaca anlatmak gerekirse, personel sabah işe geldiğinde biyometrik parmak izi terminaline veya farklı bir biyometrik cihaza kendini tanıtarak girişini yapar. Mola saatlerinde ise tekrar tanıtarak mola hareketi tanımını gerçekleştirebilir. İş çıkış saatinde ise son defa cihazın yanına giderek gerekli okutma işlemini yaparak daha etkili ve takip edilebilir sağlıklı hareket kayıtlarının oluşmasını sağlayabilir.

Sonuç olarak biyometrik teknolojilerin gelişimiyle gerçekleşen parmak izi ile personel takip, yüz okutma sistemiyle personel takip ve diğer biyometrik modların tamamen güçlü altyapılar üzerine kurulmasıyla iş verenin personele ait olan giriş çıkış verilerini net biçimde kontrolü gerçekleştirilir.

Biyometrik personel takip ve devam kontrol sistemleri nereye kurulur?

Herhangi bir işletmeye kurulum yapılabilir. Kurulumun gerçekleşeceği işletmenin fiziksel personel gücüne ihtiyaç duyması yeterlidir. Kısacası personel çalıştırması gerektiren bütün iş yerleri buna dahil olabilir.

Hastaneler,Sağlık ocakları, mağazalar, inşaatlar, kamu kurumları tamamen belli düzende çalışan veya vardiyalı sistemle çalışma yapan işletmelerin,rahatlıkla tercih edebileceği sistemlerdir.
Özellikle önem kazandığını düşündüğümüz ve son zamanlarda artış gösteren büyük projelerde birden fazla çalışma özelliğine sahip işletmeler ihtiyaç duyar.

Kurulan sistemler genellikle yüz tanıma, geçiş kontrol, parmak izi cihazlarıdır.  Maaş verme kısmında yaşanan hataların çalışanlara ve iş verene çıkabilecek sorunların önlenmesini sağlamak adına otomasyon sistemi kurulur.

Biyometrik personel takip sistemleri oluşturulan otomasyon sistemle yüksek seviye kar elde etmenizi,iş kaybını ortadan kaldırmanızı ve harcamaların daha düşük seviyelere çekilmesine de olanak verir. Üst düzey doğrulama gücüne sahip cihazlar sayesinde kişinin kimliğini ve o kişinin geçiş yaptığını doğrulamak kolaylaştırılmıştır.
Okullar ve eğitim kurumları biyometrik personel takip, öğrenci takip gibi sistemlere önem veriyor.

Bu tarz üretilen çözümler sayesinde öğrencilerin güvenli biçimde giriş-çıkışları mümkün olmaktadır. Fiziksel anlamda biyometrik sistemlerin yüksek kapasite öğrenci akışını ve okul nüfusunu takip etmesini de sağlar.
Okul yönetimi tarafından zorunlu kılınan derslerin aksatılmamasını ve takibini yapabilmesi öğrenci takip sistemleriyle gerçekleştirilir.

pdks
© 2023  GÜNHAN KAMERA GÜVENLİK